Новини

Програма на 72-я Венециански кинофестивал


Вече е известна конурсната програма на 72-я Венециански кинофестивал, който ще състои от 2 до 12 септември. В основната конкурсна програма попаднаха новите филми на Александър Сокуров, Кари Фукунага, Атом Егоян, Том Хупър, Чарли Кауфман, Ежи Сколимовски.

Фестивалът ще бъде открит с алпинистката драма на Балтазар Кормакур Еверест. Свои нови филми извън конкурса ще представят класикът на мексиканското кино Артуро Рипщайн, Скот Купър (Black Mass с Джони Деп и Бенедикт Къмбърбач), Томас МакКарти (Spotlight с Марк Руфало и Майкъл Кийтън). Силно е представено и документалното кино. Във Венеция ще дойдат Фредерик Вайсман, Еми Берг и неочакваният тандем Ноа Баумбах и Джейк Полтроу с техния филм Де Палма.

kinomania.ru

Международен конкурс за игрални филми, представени като световни премиери

EMIN ALPER – ABLUKA (FRENZY)
Turkey, France, Qatar, 114′
Mehmet Özgür, Berkay Ates

LAURIE ANDERSON – HEART OF A DOG
USA, 75′
Laurie Anderson

MARCO BELLOCCHIO – SANGUE DEL MIO SANGUE
Italy, France, Switzerland, 106′
Roberto Herlitzka, Pier Giorgio Bellocchio, Lydiya Liberman, Fausto Russo Alesi, Alba Rohrwacher, Federica Fracassi, Filippo Timi

SUE BROOKS – LOOKING FOR GRACE
Australia, 97′
Richard Roxburgh, Radha Mitchell, Odessa Young, Terry Norris, Harry Richardson

DRAKE DOREMUS – EQUALS
USA, 101′
Kristen Stewart, Nicholas Hoult, Guy Pearce, Jacki Weaver

ATOM EGOYAN – REMEMBER
Canada, Germany, 95′
Christopher Plummer, Martin Landau, Dean Norris, Bruno Ganz, Jürgen Prochnow, Heinz Lieven

CARY FUKUNAGA – BEASTS OF NO NATION
USA, 133′
Idris Elba

GIUSEPPE M. GAUDINO – PER AMOR VOSTRO
Italy, France, 110′
Valeria Golino, Massimiliano Gallo, Adriano Giannini

XAVIER GIANNOLI – MARGUERITE
France, Czech Republic, Belgium, 127′
Catherine Frot, André Marcon, Michel Fau, Christa Théret, Denis Mpunga, Sylvain Dieuaide

AMOS GITAI – RABIN, THE LAST DAY
Israel, France, 153′
Ischac Hiskiya, Pini Mitelman, Michael Warshaviak, Einat Weizman, Rotem Keinan, Yogev Yefet, Yael Abecassis

LUCA GUADAGNINO – A BIGGER SPLASH
Italy, France, 120′
Tilda Swinton, Ralph Fiennes, Matthias Schoenaerts, Dakota Johnson, Corrado Guzzanti

OLIVER HERMANUS – THE ENDLESS RIVER
South Africa, France, 108′
Nicolas Duvauchelle, Crystal-Donna Roberts, Clayton Evertson, Darren Kelfkens, Denise Newman

TOM HOOPER – THE DANISH GIRL
UK, USA, 120′
Eddie Redmayne, Alicia Vikander, Amber Heard, Sebastian Koch, Ben Whishaw, Matthias Schoenaerts

CHARLIE KAUFMAN, DUKE JOHNSON – ANOMALISA
USA, 90′
(Animation)
Jennifer Jason Leigh, David Thewlis, Tom Noonan

ZHAO LIANG – BEHEMOTH
China, France, 95′
(Documentary)

PIERO MESSINA – L’ATTESA
Italy, France, 100′
Juliette Binoche, Lou de Laâge, Giorgio Colangeli, Domenico Diele, Antonio Folletto, Giovanni Anzaldo

JERZY SKOLIMOWSKI – 11 MINUT (11 MINUTES)
Poland, Ireland, 81′
Richard Dormer, Paulina Chapko, Wojciech Mecwaldowski, Dawid Ogrodnik, Andrzej Chyra

ALEKSANDR SOKUROV – FRANCOFONIA
France, Germany, Netherlands, 87′
Louis-Do de Lencquesaing, Benjamin Utzerath

PABLO TRAPERO – EL CLAN
Argentina, Spain, 108′
Guillermo Francella, Peter Lanzani

LORENZO VIGAS – DESDE ALLÁ
Venezuela, 93′
Alfredo Castro, Luis Silva

CHRISTIAN VINCENT – L’HERMINE
France, 98′
Fabrice Luchini, Sidse Babett Knudsen

Източник: http://www.labiennale.org